Adwokat Michał Białkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Doświadczenie w świadczeniu usług prawnych zdobywał od 2009 r. w wiodących kancelariach adwokackich i radcowskich w Poznaniu. Odbył również staż w kancelarii adwokata niemieckiego w Löcknitz. W listopadzie 2012 r. podjął współpracę z adwokatem Zbigniewem Barwiną. W latach 2013-2015 odbył pod patronatem adw. Zbigniewa Barwiny aplikację adwokacką.
Specjalizuje się w prawie cywilnym, samorządowym i medycznym.
Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w branży budowlanej, vendingowej oraz maszynowej. Prowadzi liczne spory wynikających z realizacji umów w profesjonalnym obrocie gospodarczym oraz umów zawartych w reżimie prawa zamówień publicznych. Dotychczasowe doświadczenia procesowe pozwalają mu także na efektywne wsparcie przedsiębiorców na etapie sporządzania i negocjowania umów.
Prowadząc obsługę prawną jednostek samorządu terytorialnego odpowiada za opiniowanie aktów prawa miejscowego oraz bezpieczeństwo prawne zawieranych przez podmioty publiczne umów. Wspiera również jednostki organizacyjne samorządów w sporach pracowniczych oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
Reprezentuje zarówno pacjentów, jak i podmioty prowadzące działalność leczniczą w tzw. sporach medycznych. Sprawy dotyczące błędów medycznych, czy zakażeń szpitalnych prowadzi nie tylko przed sądami powszechnymi, ale również przed organami odpowiedzialności zawodowej lekarzy, czy wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.
Adwokat Michał Białkowski prowadzi także postępowania sądowe w sprawach dotyczących prawa rzeczowego (m.in. o rozliczenie nakładów na nieruchomość, o ustanowienie służebności, o zniesienie współwłasności, czy o zasiedzenie), czy spadkowego (m.in. o zachowek, czy o dział spadku).
Doktor nauk prawnych. Rozprawę doktorską Kompensacja szkody powstałej przy leczeniu obronił w styczniu 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od października 2018 r. adiunkt w Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu prawa zobowiązań, praw pacjenta, czy postępowania cywilnego. Głównym obszarem prowadzonych przez niego badań pozostaje prawo i postępowanie cywilne ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności odszkodowawczej oraz problematyki niewykonania i nienależytego wykonania zobowiązań z umów wzajemnych. Jego prace publikowane były w renomowanych polskich i zagranicznych periodykach.
Biegle posługuje się językiem angielskim, sprawnie komunikuje się w języku niemieckim.